Barva měsíce: šedá 7047 se slevou 20 % a dopravou zdarma do 31. května!

Fleysen na zakázku #1 Bílé regály v souladu s přírodním interiérem nového bistra

V pražském Karlíně vyrostlo superfood bistro, které společně založili majitelé značek Vitalvibe a Wild & Coco. Interiér místa odráží jejich společnou vizi – být blíž k přírodě, využít její suroviny na maximum a vytvářet okolo i uvnitř sebe harmonické prostředí. Pro realizaci interiéru si vybrali designérku Lucii Kučerovou Rožanskou, která je odbornicí právě na přírodní interiéry.

 

Fleysen_VIBE_1

„Díky kovovému materiálu je nábytek tak subtilní, že nezastíní vystavené produkty a přitom je elegantní a má vysokou nosnost.“ Lucie Kučerová Rožanská při našem rozhovoru v novém bistru Vibe. Fotografie Dita Havránková

 

Do malého prostoru bylo potřeba najít nábytek, který dokáže šetřit místem, odolá každodennímu provozu a nebude rušit přírodní koncept. Navzdory první myšlence, která by pravděpodobně každého zavedla k použití dřeva, se Lucie rozhodla pro kovové nástěnné regály, jejichž police tvoří tvar písmene V jako Vibe. Bílá barva navíc kontrastuje s vystavenými produkty převážně v přírodních odstínech.

Jste architekt či designér interiérů specializující se na přírodní nebo moderní design? Rádi bychom vás pozvali k účasti v našem programu Pro profesionály. Po schválení vaší registrace vám nabídneme 5% slevu na celý náš sortiment. Toto je náš způsob, jak ocenit a podpořit odborníky, kteří sdílí naši vášeň pro kvalitní, udržitelný a esteticky přitažlivý design. Nezmeškejte příležitost stát se součástí naší rostoucí komunity a využívat výhod, které náš program nabízí. Registrujte se zde.

 

Fleysen_VIBE_4

 

Můžete nám představit projekt bistra Vibe? Jaké byly vaše hlavní inspirace a cíle?

Bylo to hlavně velmi rychlé, protože mi tenkrát zavolali, že potřebujeme za měsíc otevřít nový projekt a já tyhle rychlé realizace umím. Měsíc mi ale nepřišel reálný, navíc mám teď malé dítě a nakonec to trvalo přes tři měsíce, protože jsme se s velkým týmem Wild & Coco a Vitalvibe museli sladit na konceptu, přizpůsobovat rozpočet atd.

 

Jaké byly specifické výzvy při práci na tomto projektu a jak jste je překonala?

Výzvy byly malý prostor, rozpočet a komunikace. Já jsem brněnská, ale mám naštěstí kolegu z Prahy Aleše Rejmana, který na všechno dohlížel a bez kterého bych to nezvládla. Společně jsme to dali celé dohromady, ale byla to divočina.

 

Fleysen_VIBE_2

 Lucie Kučerová Rožanská. Fotografie Dita Havránková

 

Jaký náš produkt jste použila v bistro Vibe a proč? Jak se hodí do celkového konceptu projektu?

 Využila jsem nástěnné regály #1212 a #1213 kvůli tomu, jak vypadají, a zapadly nám i do rozpočtu. Líbila se mi ta véčka, což se hodí k Vitalvibe i Wild & Coco. Díky kovovému materiálu je nábytek tak subtilní, že nezastíní vystavené produkty a přitom je elegantní a má vysokou nosnost.

 

Fleysen_VIBE_6

Fleysen #1213 -  informace,  3D,  fotografie 

Fleysen #1212 -  informace,  3D,  fotografie 

 

Jaká byla vaše zkušenost při spolupráci s naší firmou na tomto projektu? 

 Skvělá. Já jsem vás oslovila, protože se mi líbí, že ten design je čistý, organický, kovový a subtilní. K tomu jsme si hrozně sedli s majitelem Fleysen, panem Duškem, dost jsme se nasmáli a celou dobu to bylo tak v pohodě, až jsme nakonec navázali ještě druhou spolupráci na zařízení pro středisko volného času v Brně Lužánkách Lata.

 

Jaké rady byste dala ostatním architektům nebo designérům, kteří uvažují o spolupráci s naší firmou na podobném projektu? 

 Ať se rozhodně nebojí vás oslovit. Jakmile jsem udělala objednávku, někdo z Fleysen se mi ozval a ptal se, co přesně chci. Nenastal žádný problém ve výrobě ani v komunikaci, což se moc často nestává. Já jsem např. chtěla regály čistě bílé, i když vy jste měli v nabídce pouze bílošedou. Ještě víc jsem si kvalitu té spolupráce uvědomila na dalším projektu právě pro již zmíněnou Latu, kde jsme vyráběli specifický produkt, měnili jsme konstrukci na poslední chvíli a vy jste nám vždy vyšli vstříc. A navíc jste nám v 3D tiskárně vytiskli krásné háčky. Pokud jste architekt nebo designér, doporučujeme vám přihlásit se do našeho Profesionálního programu, kde po schválení získáte 5% slevu na celý sortiment Fleysen. Registrační formulář naleznete zde.
S výrobou jsem řešila, že se dají regály použít i do vlhkých prostor, takže uvažuji, že bych je mohla dát i do květinářství. Zároveň je skvělé, že to není atypická, drahá kusovka a finančně si Fleysen může dovolit většina firem. 

 

Můžete nám říct ještě něco víc k Latě?

Lata už je taky hotová. K téhle spolupráci jsem se dostala tak, že mi zavolala kamarádka, že rekonstruují středisko volného času. Ale zatímco např. ve Skandinávii se investuje do designu u dětí, u nás to tak není ani v rámci nějakých dotací, což je zarážející. Finance na kvalitní prostředí tedy nejsou. Tak jsem se rozhodla, že těm dětem to tam uděláme hezké, a přišla jsem tam jako dobrovolník. Původně jsem chtěla barvené mdfky, tedy dřevovláknité desky, ale když jsem vyhodnotila všechny problémy, kolik tam bude lidí a jak se k tomu nábytku budou asi chovat, tak jsem šla zase do Fleysenu. Využili jsme nástěnky různých barev, které používáme jako věšákové stěny. Chodí tam děti různého věku do různých kroužků a ty barevné plochy působí až jako taková skulptura.  Do toho je tam atypická skříň, která slouží maminkám, aby si měly kam odložit věci.

 

Fleysen_VIBE_5

Skříňka, kterou jsme vyrobili na zakázku podle návrhu Lucie Rožanské pro nové středisko volného času Lata. Na pravé straně jsou kovové nástěnky Fleysen.

 

Co byste doporučila kolegům, kteří chtějí začít pracovat s kovovým nábytkem? 

 Musí si uvědomit, že je těžký. Já jsem v kovovýrobě pracovala, abych se s ním naučila, tenhle materiál mě baví a naplňuje, ale je podstatné myslet na tu hmotnost. A dobré ukotvení do zdi – to se nesmí podcenit. Pro další podporu a slevy na naše produkty se neváhejte přihlásit do našeho Profesionálního programu, určeného pro architekty a designéry. Registrační formulář naleznete zde.

 

Na jakých projektech právě pracujete? A uvažujete, že v některém znovu využijete Fleysen? 

 Uvažuju, teď děláme v Brně showroom pro Jiřího Procházku, vítěze MMA, který má svoji značku oblečení, a tam by mohl být nějaký potenciál. Dále tvoříme nový prostor pro květinářství Kvítí z lesa, kde si majitelka podle mě zatím neumí váš nábytek představit, protože je zvyklá na překližku, ale uvidíme.

 

Fleysen_VIBE_3

 

Spolupráce:
Bistro Vibe, Praha 8 Karlín

Architekt:
Lucie Kučerová Rožanská

Fleysen produkty:
Nástěnný regál #1212
Nástěnný regál #1213

Customizace produktu:
Úprava barevnosti

Termín realizace:
Jaro 2023