O nás

 Obrázek showroomu

 

O nás

Na česko-sasko-bavorském pomezí pracujeme s kovem již od roku 1960. Navazujeme na staletou tradici průmyslu v našem regionu, a to se všemi ohledy na udržitelnost a soulad s okolní přírodou i společností. Jsme držiteli certifikátu Forest stewardship council (FSC). Na všechny výrobky pod značkou FLEYSEN poskytujme 10 letou záruku a zároveň garantujeme opravitelnost a dostupnost náhradních dílů. V roce 2018 došlo k převzetí společnosti novým majitelem. První změnou byla inovace stávajících produktů. Díky práci s barevností a perforací se společnosti otevřely nové zahraniční trhy. Od toho byl již kousek k zahájení spolupráce s designery Filipem Mirbauerem a Michalem Strachem, jejímž prvním výsledkem byla kolekce nábytku a světel uvedená na Desigbloku 2021. Tako kolekce byla nominována na cenu za nejlepší kolekci nábytku.

Odpovědnost a udržitelnost

Jde o základní hodnoty naší firmy. Kromě certifikace FSC, dbáme na to aby naše výrobky byly recyklovatelné, biologicky rozložitelné nebo vyrobené přímo z recyklátu. Hlavním materiálem je železo. To garantuje, že náš výrobek neskončí na skládce, ale bude recyklován. Používáme plastické hmoty z biomasy, které mohou být kompostovány. Intenzivně se snažíme snižovat uhlíkovou stopu našeho závodu. Od roku 2018 jsme snížili produkci CO2 o 45%. Ve středně dobém horizontu, bychom rádi dosáhli uhlíkové neutrality. Podporujeme místní komunitní, sportovní a kulturní spolky.

Historie

Tradice výroby z kovu započala v Plesné v roce 1960, kdy zde zahájila společnost Stavokonstrukce výrobu elektroměrových rozváděčů. Od této doby nebyla tato výroba přerušena a naše výrobky naleznete v tisících bytových domech a mnoha veřejných budovách.

Po dějinných změnách v roce 1989 byla společnost nucena hledat další produkty. Vzhledem k technologickému vybavení bylo rozhodnuto o výrobě kovových regálů a následně skříní. Do dnešního dne byly vyrobeny miliony regálů a statisíce kovových skříní.