Celozávodní dovolená 15.7.-26.7. 🏖️ | Odesíláme, nevyrábíme | Prodloužené dodání u neskladových položek

O nás

Fleysen_vyroba3
Kovový regál #1211

Výroba v Česku

Na česko-německém pomezí pracujeme s kovem už od roku 1960. Na začátku jsme vyráběli elektroměrové rozvaděče, po roce 1991 jsme přidali kovový nábytek. Naše produkce je šetrná k okolní přírodě i společnosti, jsme držiteli certifikátu Forest Stewardship Council (FSC) a součástí naší udržitelné filosofie je také desetiletá záruka a dostupnost náhradních dílů.

 

Spolupráce s českými i evropskými designéry

V roce 2018 jsme otevřeli novou kapitolu a pustili jsme se do výroby funkčního designového nábytku ve spolupráci s předními designéry. Hned první kolekce barevných regálůkomod a světel, navržená Filipem Mirbauerem a Michalem Strachem, byla na Designbloku 2021 nominována na nejlepší kolekci nábytku. Stejní designéři navrhli o rok později minimalistickou sérii světlého kuchyňského nábytku. V roce 2023 chystáme portfolio designérů rozšířit o německé studio eigenform.

 
Fleysen_Filip Mirbauer a Michal StrachMichal Strach a Filip Mirbauer

Filip Mirbauer

Filip Mirbauer (*1990) získal diplom na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni v roce 2015, ale jeho jméno se v uměleckých kruzích začalo skloňovat ještě před dokončením studií. Již v roce 2012 byl nominován na Národní cenu za studentský design, má na kontě dvě nominace na Czech Grand Design, je držitelem ceny Red Dot z roku 2020 nebo historicky první ceny Designbloku za udržitelný design z roku 2021. Věnuje se produktovému designu, především nábytku, svítidlům a bytovým doplňkům.

 

Michal Strach

Michal Strach (*1985) vystudoval ateliér KOV na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Jeho tvorba, do které patří nábytek, hračky, šperky nebo objekty na hraně designu a umění, je hojně vystavována na přehlídkách designu v ČR i v zahraničí. V roce 2016 zvítězil v cenách Designbloku, několikrát byl nominován na cenu Czech Grand Design a spolu s Filipem Mirbauerem získal nominaci v cenách Designbloku i Czech Grand Design za první kolekci nábytku Fleysen.

 

Fleysen_vyroba 

Odpovědnost a udržitelnost

Kromě certifikace FSC dbáme na to, aby naše výrobky byly recyklovatelné, biologicky rozložitelné, nebo vyrobené přímo z recyklátu. Naším hlavním materiálem je železo, což garantuje, že výrobek Fleysen neskončí na skládce, ale bude recyklován. Používáme plastické hmoty z biomasy, které mohou být kompostovány. Intenzivně snižujeme uhlíkovou stopu našeho závodu – od roku 2018 jsme snížili produkci CO2 o 45 % a ve střednědobém horizontu bychom rádi dosáhli uhlíkové neutrality. Podporujeme lokální komunitní, sportovní a kulturní spolky.

 

Fleysen_vyroba_web_31

 

Historie

Město Plesná (německy Fleissen) v česko-německém pohraničí má bohatou průmyslovou historii. Textilní výroba tu byla zahájena ještě před první republikou a ve své době zdejší továrnu obdivoval i samotný Tomáš Baťa. V šedesátých letech zde naše firma začala vyrábět rozvaděče pod názvem Elroz, které rozsvítily domácnosti na většině českých sídlišť. V roce 1991 pak přibyla výroba kovových regálů a následně skříní. V roce 2018 společnost koupil podnikatel Filip Dušek, aby zahájil výrobu udržitelného designového nábytku.